17 خیابان بیرجند آماده برای اجرای تبلیغات محیطی است

17 خیابان بیرجند آماده برای اجرای تبلیغات محیطی است

به گزارش پایگاه خبری محیطی و به نقل از شبستان از بیرجند، کمیته فضاسازی و خدمات شهری ستاد دهه مبارک فجر امروز ( 19 دی) با حضور اعضاء در شهرداری بیرجند برگزار شد.

محمد علی جاوید، شهردار بیرجند در این جلسه با تاکید بر اینکه کمیته فضاسازی از موثرترین کمیته های دهه فجر انقلاب است که دستاوردهای نظام اسلامی را در این چهار دهه به نمایش می گذارد، گفت: همه ما می دانیم که حضور و بقای ما به واسطه انقلاب اسلامی و رهبرهای حضرت امام خمینی(ره) است.

وی ادامه داد: در این سالها بسیاری از کشورها بنای خیزش داشتند اما چون رهبری واحدی نداشتند موفق نشدند بنابراین باید همه انگیزه داشته باشیم که برای انقلاب اسلامی گام برداریم.

شهردار بیرجند با تاکید بر اینکه تمام فضای شهر در اختیار تبلیغات شهری برای دهه فجر است، افزود: باید در طرح و برنامه ها خلاقیت و نوآوری لحاظ شود و در پایان نیز اقدامات دستگاه های اجرایی ارزیابی و مستند خواهد شد.

جاوید با بیان اینکه 17 خیابان مرکز استان خراسان جنوبی برای تبلیغات محیطی در قالب نصب بنر و پلاکارد و نور پردازی تقسیم بندی و مسئولیت ها به دستگاه های مختلف محول شده است، عنوان کرد: امسال بگونه ای است که حضور مردم پررنگ تر خواهد بود و انتظار است دستگاه های اجرایی نیز پررنگ تر و بانشاط فعالیت کنند و برنامه های متفاوتی را ارائه دهند.

وی پیشنهاد داد: شعارهای تبلیغاتی برای دهه مبارک فجر امسال به صورت هماهنگ و پرمحتوا انتخاب شود.

حجت الاسلام احمد ملایی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم در این جلسه بر اعلام به موقع برنامه های دستگاه های اجرایی برای ایام دهه فجر تاکید کرد تا در نهایت این برنامه ها هماهنگ و تجمیع شود.

وی با اشاره اینکه برنامه های دهه فجر دو نوع عمرانی و فرهنگی است، بیان کرد: برنامه های عمرانی باید به فرمانداری ارجاع داده شود تا از آنجا به دهه فجر اعلام شود و برنامه های فرهنگی نیز باید به کمیته های متولی اعلام شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: باید برنامه های برگزار شده در دهه فجر مستندسازی و به مسئولان کمیته ها داده شود.

حجت الاسلام ملایی بر ضرورت نشان دادن دستاوردهای و پیشرفتهای نظام اسلامی در دهه فجر به مردم، گفت: بخشی از گلایه های مردم از روی واقعیت است اما بعضی از مردم هم نمی دانند چه خدماتی در نظام اسلامی انجام شده که همه وظیفه داریم در این خصوص اطلاع رسانی کنیم.

مجید کریمیان، رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان اینکه تبلیغات شهری در دهه فجر باید از محتوای زیبا برخوردار باشد، افزود: متاسفانه ترکیب های بصیری و هنری برای ایام دهه فجر استفاده نمی شود و اکثر طرح ها تکراری است.

وی ادامه داد: با کمک هنرمندان می توان بهترین پوسترها را طراحی کرد تا زیبایی بصیری خاص به فضای شهر داده شود.

کریمیان با اشاره به اینکه یکی از نقاطی که غافل شده این است که هنوز بسیاری از مردم استان از حوادث انقلاب در شهر بیرجند اطلاع ندارد، بیان کرد: در حوزه هنری طی پژوهش سه ساله 115 عکس از دوران انقلاب در بیرجند موجود است که 36 عکس آن نمایشگاهی است و در این ایام می توان برای اطلاع به مردم و نسل جوان مورد استفاده قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.